KONST / Litografier / Färglitografi 15042073
nr 1504 2073
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Dans. Signerad, numrerad 318/375. Färglitografi. Bladets mått: 58x42 cm, yttermått inklusive ram: 77x60 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
måndag 21 november 2022
kl 18:14:16
21 nov
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)